Masáže - Martina Malá

Martina Malá
+420 604 262 898
martina@mala-masaz.cz
www.mala-masaz.cz

Manuální lymfatická masáž - Martina Malá

Manuální lymfatická masáž - Martina Malá

Očista těla, posílení imunity, řešení celulitidy

 

 • očišťuje organismus (detoxikace)
 • řeší celulitidu, akné
 • posiluje imunitní systém
 • preventivně ošetřuje a regeneruje organismus
 • odstraňuje pocity těžkých nohou
 • přináší úlevu unaveným svalům
 • upravuje poruchy menstruačního cyklu

 

Proč si vybrat manuální lymfatickou masáž?

V průběhu posledních let se v odborných časopisech dočítáme o detoxikaci organizmu, očistě těla a podpůrných prostředcích k dosažení celkové harmonie těla a duše.
Jednou z mnoha účinných metod je právě manuální lymfatická masáž, která s sebou navíc přináší řešení dlouhotrvajících a opakujících se problémů. Ať už se jedná o častá nachlazení, chřipková onemocnění, menstruační bolesti, migrény, bolesti hlavy, pocity těžkých nohou a celkovou únavu. Právě nejen tyto neduhy řeší manuální lymfatická masáž, ale výrazně se podílí i na estetické stránce věci. Rozhodnete-li se pro kůru lymfatických masáží, očekávejte posílení imunitního systému, očistu těla, v neposlední řadě vyhlazení kůže, obnovu její pružnosti a výrazné projasnění pokožky.

 

Co je to lymfa (= míza)?

Lymfa je tělní tekutina, obsahující zplodiny metabolismu, tkáňové buňky, bílkoviny, tuky a cizorodé látky. Stejně tak obsahuje vitamíny rozpustné v tucích (A, E, D, K) a vitamíny rozpustné ve vodě (komplex vitamínů skupiny B a C vitamín).

 

K čemu slouží lymfatický systém v těle?

Jak již bylo v předchozí otázce zodpovězeno, lymfa v těle rozvádí potřebné látky. Lymfatický systém je velkou součástí imunitního systému, a zároveň pak odvádí přebytečnou tekutinu z mezibuněčných prostor zpět do krve. Funguje-ji lymfatický systém, netvoří se otoky končetin, pokožka těla je vypnutější, pružnější a čistší. Celkově se člověk cítí lehčí a plný energie. Pohybu lymfy napomáhá činnost svalů (při pohybu), dále pak správné dýchání, zejména nitrobřišní tlak a dýchací pohyby hrudníku. Dalším velmi účinným prostředkem je právě manuální lymfatická masáž.

 

Jak manuální lymfatická masáž probíhá?

Je důležité dbát na přesná pravidla, která vyžadují správný postup. Manuální lymfatická masáž je speciální hmatová technika, která podporuje mízní (lymfatický) oběh a napomáhá odtoku mízy z končetin, jejímž účinkem je zvýšení odtoku mízy z mezibuněčných prostor. Manuální lymfatická masáž je zcela odlišná od terapeutické masáže, je prováděna jemným přítlakem (nesmí bolet), ve směru toku mízy (od zdola nahoru) a v přesném sekundovém rytmu. Napomáhá pohybu mízy. Klient je seznámen, jak správně dýchat do hrudníku a břicha, čímž dochází k automasáži hlubokého lymfatického systému. Jednoduchými cviky, které klient dodržuje po absolvované kůře, tak sám podporuje pohyb lymfy. U preventivních či kosmetických ošetření se doporučuje podstpoupit cca 5 – 8 terapií ve frekvenci 1-2krát týdně, opakování 1-2krát ročně. Samozřejmostí je dodržování příjmu vhodného množství tekutin v průběhu každého dne, ideálně čisté a neperlivé vody.

 

Manuální lymfatická masáž - Martina Malá

Jaké projevy mohou nastat při nedostatečné funkci lymfatického systému?

 • bolesti hlavy, migrény, pocity únavy
 • oslabení imunitního systému
 • otoky horních a dolních končetin, krku, obličeje
 • celulitida, akné

 

Komu je určena manuální lymfatická masáž?

Cítíte celkovou unávu zvláště v období jara, máte potřebu očisty těla a chcete podpořit imunitní systém, pak je manuální lymfatická masáž určena právě Vám.
Ať už jste člověk sedící většinu času za stolem a nemáte dostatek pohybu nebo jste aktivní sportovec, který cítí svalovou únavu, popřípadě se rozhodnete podstoupit regeneraci organismu a celkovou detoxikaci, jste vítáni.

 

Kdy je manuální lymfatická masáž nevhodná?

 • při onkologickém či nádorovém onemocnění
 • při infekci bakteriální, virové nebo plísňové
 • při zvýšené funkci štítné žlázy
 • těžká onemocnění ledvin