Masáže - Martina Malá

Martina Malá
+420 604 262 898
martina@mala-masaz.cz
www.mala-masaz.cz

Terapeutická masáž - Martina Malá

Terapeutická masáž - Martina Malá

Odhalení příčin bolesti, řešení svalové nerovnováhy

 

  • nalézá příčiny bolestí zad, hlavy a kloubů
  • protahuje zkrácené svaly
  • obnovuje a regeneruje tkáně, svaly a organismus celkově
  • odstraňuje svalovou únavu
  • ulevuje od napětí v pohybovém aparátu
  • řeší svalovou nerovnováhu

 

Jak stres ovlivňuje naše tělo?

 

V dnešní době s rychlým tempem života se často potýkáme se stresem. Stres nemusí být jen negativní, ale naopak je v mnoha případech motivační a pozitivní. Pokud však se stresem neumíme pracovat a neovládáme jeho míru, může v našem těle vyvolat celkovou nerovnováhu, která se promítá do vědomí a zároveň se projeví i na úrovni tělesné.

 

Jaké jsou další příčiny bolestí zad, svalů a kloubů?

 

Jakmile ke stresu přidáme nedostatek pohybu a převahu sedavého způsobu života, jednostranné zapojení v podobě oblíbeného sportu, najednou si uvědomíme, že pro nás přestává být snadné se předklonit, vstát ráno z postele bez bolesti v zádech, provozovat sport bez následné lokální bolesti v pohybovém aparátu a leckdy cítíme únavu a bolest ještě dříve, než se pustíme do výkonu.
Příčin bolesti může být celá řada a je na Vás, zda budete chtít odhalit její původ. Zastávám individuální přístup ke klientovi a snažím se o celistvý náhled při hledání příčin jeho bolesti. Pakliže jste se rozhodli vzít zodpovědnost do svých rukou, jste na nejlepší cestě k uzdravení. Jsem tu pro Vás jako průvodkyně a terapeutka, která Vám ráda poradí a bolesti nechá odejít.

 

Co je cílem terapeutické masáže?


Terapeutická masáž, na rozdíl od relaxační masáže, se soustředí na hluboké uvolnění svalů, které jsou přetížené jednostraným zapojením nebo zkrácením. Silnější tlak při masáži a mírná bolest vystřídá zmírnění napětí a trvalé uvolnění. Odstraňuje chronickou bolest svalů, úponů a následně kloubů. Přesným zacílením na původ bolesti dosahuje znovuobnovení výživy a prokrvení svalů, tak potřebných pro správné držení těla a výkon bezbolestného pohybu. Především se jedná o svaly dolních končetin, zad a krku.
Závěr masáže je věnován vlasové části, uvolnění nervových zakončení na hlavě. Velmi příjemná a relaxační tečka Vás pohladí a celé tělo nabudí svěží energií.

 

Pro koho je terapeutická masáž určena?


Terapeutická masáž je určena pro lidi, kteří dbají o své zdraví, záleží jim na jejich výkonech ať už pracovních, sportovních či osobních a mají vůli udělat změny ve svém dosavadním způsobu života. Naučím Vás, jak si ulevit od bolesti za pomoci pravidelného cvičení SM (spirální mobilizace), jak správně protáhnout svaly a relaxovat.

 

Terapeutická masáž - Martina Malá

Jak umocnit účinek terapeutické masáže?

 

Jako po každé masáži je důležité dodržovat pravidelný pitný režim (čistá, neperlivá voda),
sloužící k odplavení škodlivých látek z organismu, které se v průběhu masáže uvolnily.
Chcete-li svému tělu dopřát celkovou očistu a detoxikaci, doporučuji manuální lymfatickou masáž.

 

Kdy se nedoporučuje treapeutická masáž?

 

  • při virovém či bakteriálním onemocnění
  • při akutním výhřezu ploténky
  • při onkologickém, nádorovém onemocnění
  • při zánětlivém onemocnění